Trzeci bieg CITY TRAIL Łódź w zimowej aurze !

W niedzielę, 14 stycznia na przełajową trasę wrócili biegacze startujący w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Zawody odbyły się w zimowej aurze, ale śnieg na ścieżkach nie wystraszył biegaczy – linię mety minęło 313 osób. Najszybszym na dystansie 5 km okazał się Grzegorz Petrusiewicz. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Klimek. Kolejny bieg jest zaplanowany na 18 lutego.

Edycja 2023/2024 rozpoczęła się w Łodzi 5 listopada i potrwa do 10 marca 2024. Jak dotąd najwięcej biegaczy przyciągnął drugi bieg sezonu – w listopadzie linię mety minęły 334 osoby, a juniorów było 165. Dziś na mecie zameldowało się 313 osób. W zawodach dziecięco-młodzieżowych pobiegło 115 młodych sportowców. W biegu głównym na dystansie 5 km najszybszym okazał się Grzegorz Petrusiewicz, z czasem 16:44. Drugie miejsce zajął Tomasz Kisiel (17:10), a trzeci był Tomasz Osmulski (17:23). W klasyfikacji generalnej mężczyzn nadal wiele może się wydarzyć, ale najbliższy końcowego sukcesu jest nieobecny dzisiaj Maksymilian Zawiślak, który wygrał dwa poprzednie biegi.

Warunki były zdecydowanie trudne, co widać po czasie. W poprzednich biegach meldowałem się na mecie w okolicy 16 minut, dzisiaj pokonanie 5 km zajęło mi ok. 40 sekund więcej. Tym razem nie było Maksymiliana, więc rywalizacja mniej zacięta, ale jestem zadowolony. Mam już ukończone trzy biegi i jestem sklasyfikowany w generalce, ale planuję pojawić się jeszcze na ostatnim – marcowym biegu. – Grzegorz Petrusiewicz, zwycięzca dzisiejszego biegu CITY TRAIL w Łodzi

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj – podobnie, jak w grudniu – Beata Klimek i to ona jest najbliższa końcowego sukcesu w „generalce”. Dzisiejszy wynik Beaty to 19:13. Drugą lokatę zajęła Magdalena Jakóbczak (19:51), a trzecia była Anna Ławrenin (20:06).
Wyniki biegu głównego są dostępne TUTAJ.

Zimowa aura nie wystraszyła biegaczy (fot. Konrad Ciężki)

Kolejne zawody 18 lutego 2024
Przed biegaczami startującymi w łódzkich zawodach CITY TRAIL pięciotygodniowa przerwa – czwarty bieg sezonu 2023/2024 w Łodzi jest zaplanowany na 18 lutego 2024. Aby ukończyć cykl Grand Prix, a zatem otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej lub wiekowej należy pobiec minimum 3 razy (do „generalki” liczą się 3 najlepsze biegi). Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury, we współpracy z firmą InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.